Ma Dom
Nr ID w schronisku

Balsa

Imię:Balsa

ID:

Płeć:Samica

Wiek:8 lat

Gatunek:Koń

Status:Ma Dom

Charakter:

BALSA klacz, typ pogrubiony urodzona 22.04.2012

HISTORIA ~~ maści siwej, po ogierze małopolskim i klaczy w typie pogrubionym.

Została wykupiona od handlarza i przekazana pod opiekę KTOZ.

Balsa miała problemy z nogami, które stawiała w nienaturalny sposób. Najprawdopodobniej dlatego, że całe swoje życie spędziła zamknięta i nie wychodziła na pastwisko. Lekarz zalecił jak najwięcej ruchu.

 

OBECNIE~~ Balsa na początku nie umiała odnaleźć się na pastwisku, gdyż nie znała wcześniej dużej przestrzeni. Podpatrując inne konie, uczyła się zachowania w stadzie. Z racji młodego wieku klaczy, istniała szansa, że jej koordynacja ruchowa ulegnie poprawie. Niestety tak się nie stało….

Ostatnio wykonywaliśmy u klaczy badania kontrolne i koń wykazuje znaczne zaburzenia ruchu wynikające z nieprawidłowej postawy kończyn. Klacz zahacza o siebie nogi przednie i tylne, co prowadzi do częstych potknięć, a co za tym idzie utraty równowagi. W kłusie występuje jeszcze większy brak koordynacji. Z powodu znacznych zaburzeń ruchu, Balsa nie nadaje się do jakiejkolwiek formy użytkowania wierzchowego jak i zaprzęgowego. Dlatego jeśli ktoś z Państwa szuka konia do towarzystwa i do miziania, kochania i głaskania, prosimy rozważyć adopcję Balsy.

— Jeśli nie mogą Państwo zaadoptować konia, to zachęcamy do bezpośredniej pomocy i wpłaty na nasze konto. Każda złotówka jest dla nas ogromnie cenna i pomaga ratować zwierzęta.

Dziękujemy !!! Dane do przelewu: Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ul. Floriańska 53 31-019 Kraków nr konta: 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540 z dopiskiem: Konie

Sterylizacja/Kastracja:Nie podano
Inne:

Gosia

Tel:692 753 328

e-mail:konie.ktoz@gmail.com