Szuka Domu! Przebywa w Hoteliku.
Nr ID w schronisku

Balsa

Imię:Balsa

ID:438

Płeć:Samica

Wiek:4

Gatunek:Koń

Status:Szuka Domu! Przebywa w Hoteliku.

Charakter:

Klacz urodzona 22.04.2012r maści siwej, po ogierze małopolskim i klaczy w typie pogrubionym. Została wykupiona od handlarza i przekazana pod opiekę KTOZ. Balsa ma problemy z nogami, które stawiała w nienaturalny sposób. Najprawdopodobniej dlatego, że całe swoje życie spędziła zamknięta i nie wychodziła na pastwisko. Lekarz zalecił jak najwięcej ruchu. Balsa na początku nie umiała odnaleźć się na pastwisku, gdyż nie znała wcześniej dużej przestrzeni. Podpatrując inne konie, uczyła się zachowania w stadzie. Z racji młodego wieku klaczy, istniała szansa, że jej koordynacja ruchowa ulegnie poprawie. Niestety tak się nie stało….

Ostatnio wykonywaliśmy u klaczy badania kontrolne i koń wykazuje znaczne zaburzenia ruchu wynikające z nieprawidłowej postawy kończyn. Polegające na zahaczaniu o siebie nóg przednich i tylnych, co prowadzi do częstych potknięć, a co za tym idzie utraty równowagi. W kłusie występuje jeszcze większy brak koordynacji.

Z powodu znacznych zaburzeń ruchu, Balsa nie nadaje się do jakiejkolwiek formy użytkowania wierzchowego jak i zaprzęgowego. Dlatego jeśli ktoś z Państwa szuka konia do towarzystwa i do miziania, kochania i głaskania, prosimy rozważyć adopcję Balsy.

Pamiętaj:
– adopcja zwierzęcia musi być przemyślana,
– zastrzegamy sobie prawo wyboru domu dla zwierzaka,
– osoba chcąca adoptować zwierzę zgadza się na wizytę przed adopcyjną oraz wizyty już po adopcji,
– zwierzęcia nie można przekazać żadnej osobie trzeciej bez zgody KTOZ,
– bezwzględnym warunkiem adopcji zwierzęcia jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Sterylizacja/Kastracja:Tak
Inne:

Weronika Paszkot

Tel:668 390 390

e-mail:ktoz@ktoz.krakow.pl