Szuka Domu!
Nr ID w schronisku

Milka

Imię:Milka

ID:

Płeć:Samica

Wiek:10 lat

Gatunek:Koń

Status:Szuka Domu!

Charakter:

DO ADOPCJI WIRTUALNEJ

klacz, kuc szetlandzki urodzona około 2010

HISTORIA ~~ Milka trafiła pod opiekę KTOZ w wyniku interwenci w październiku 2020 roku. Według zgłaszającego kucyk godzinami miał leżeć na ziemi i mieć problem z podnoszeniem się.
Wg słów właściciela, klaczka kucyka szetlandzkiego została zakupiona ok. 1,5 roku temu, bardzo zaniedbana i z mocno przerośniętymi kopytami – pochodną ochwatu. Od tamtej pory, mimo pozornie lepszych warunków, nie była leczona, zaniedbano również podstawową pielęgnację – jej grzywa okazała się jednym zbitym filcem.
Klaczka przebywała na łąkach przylegających do lasu, a las z kolei miał dawać jej schronienie przed deszczem i wiatrem. Nie było żadnego paśnika, tylko wanna z wodą. Jedyne co miała do jedzenia, to trawę z łąki. Klaczka małymi kroczkami doczłapała do auta, by dołączyć do stada koni znajdujących się pod opieką KTOZ .

OBECNIE~~ Milka została zbadana przez lekarza. Badania potwierdziły tragiczny stan przerośniętych, szablastych kopyt oraz konieczność ich korekty. Stwierdzono również zapalenie płuc. Natychmiast zostało wdrożone odpowiednie leczenie. Milka przeszła już pierwsze zabiegi pielęgnacyjne, jak widać po zdjęciach prawdziwa z niej modelka.

Sterylizacja/Kastracja:Nie podano
Inne:

Tel:12 421 77 72

e-mail:konie.ktoz@gmail.com