Szuka Domu! Przebywa w Hoteliku.
Nr ID w schronisku

Kuban

Imię:Kuban

ID:429

Płeć:Samiec

Wiek:20

Gatunek:Koń

Status:Szuka Domu! Przebywa w Hoteliku.

Charakter:

Przypuszczalna data urodzenia konia to 1996r. Wałach jest w typie pogrubionym. Został odebrany interwencyjnie przez inspektorów KTOZ wraz z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Krakowie i z Policją. Przebywał w jednym gospodarstwie z Maciejką, która szczęśliwie znalazła już dom. Kuban w dniu odbioru był w lepszej kondycji fizycznej niż jego koleżanka, jednak i na nim poprzedni właściciel odbił swoje piętno. Koń był bardzo agresywny. Atakował każdego kto próbował się do niego zbliżyć. Jakakolwiek próba nawiązania z nim kontaktu, od razu powodowała przyjęcie postawy agresywno-obronnej. Kuban kłapał zębami odwracał się zadem próbując każdego kopnąć. Koń musiał dostać środki uspokajające, bez których nie było możliwości załadowania go do przyczepy i przewiezienia w bezpieczniejsze dla niego miejsce.

Przeciwko właścicielowi zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o ochronie zwierząt. Decyzją Prezydenta Miasta Krakowa koń został czasowo odebrany. Sprawa dotycząca znęcania się nad zwierzętami trafiła do sądu. Niedawno zapadł nieprawomocny wyrok. Sąd orzekł przepadek zwierząt oraz umorzył postępowanie karne przeciwko oskarżonemu, ze względu na jego stan zdrowia.

Obecnie wałach wygląda bardzo dobrze. Szybko uzupełnił braki niedowagi. Gdy przyjechał do nowej stajni jego boks musiał być dodatkowo zabezpieczony, gdyż Kuban nadal był agresywny. Czas goi rany i Kuban też potrzebował czasu. Widząc człowieka nie reaguje już z tak dużą agresją, jednak trzeba zachować przy nim ostrożność. Na pastwisku gdy inne konie spokojnie jedzą, on zawsze jest czujny. Gdy ktoś zbliża się, Kuban bacznie obserwuje, a reszta koni spokojnie skubie trawę. Może Kuban potrzebuje jeszcze więcej czasu, by poczuć się naprawdę bezpiecznie…

 

Pamiętaj:
– adopcja zwierzęcia musi być przemyślana,
– zastrzegamy sobie prawo wyboru domu dla zwierzaka,
– osoba chcąca adoptować zwierzę zgadza się na wizytę przed adopcyjną oraz wizyty już po adopcji,
– zwierzęcia nie można przekazać żadnej osobie trzeciej bez zgody KTOZ,
– bezwzględnym warunkiem adopcji zwierzęcia jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Sterylizacja/Kastracja:Tak
Inne:

Weronika Paszkot

Tel:668 390 390

e-mail:ktoz@ktoz.krakow.pl