Ma Dom
Nr ID w schronisku

Nuki

Imię:Nuki

ID:

Płeć:Samiec

Wiek:6 lat

Gatunek:Pies

Status:Ma Dom

Charakter:

Nuki to pies w typie alaskan malamute w wieku ok 6,5 roku.

Nie znamy jego historii Nie miał jednak szczęścia do ludzi, którzy umieliby się nim odpowiednio zaopiekować w wieku szczenięcym, zsocjalizować, nauczyć życia.
Ignorowanie przez pierwszych właścicieli konieczności wyznaczenia psu jasnych zasad, których musi przestrzegać w relacjach człowiek – pies zaowocowało u Nukiego problemami w radzeniu sobie z emocjami i doprowadziło do nabycia niewłaściwych zachowań typu bronienie zasobów.
Rok spędził w krakowskim schronisku.
Tu również nie miał możliwości skorygowania złych przyzwyczajeń ; dwukrotnie wrócił z adopcji.
Los jednak uśmiechnął się do Nukiego. Spotkał na swojej drodze Kamila, który pokochał go, zaufał i dał szansę na nowe, lepsze życie. Dzięki niemu Nuki trafił na szkolenie stacjonarne pod skrzydła doświadczonego szkoleniowca.
Przebywał początkowo w hoteliku pod Wieliczką koło Krakowa. Tu nauczył się nowych, pozytywnych zachowań i funkcjonowania w stadzie.
Obecnie czeka na adopcję w hoteliku w Hasiorowie, w okolicach Bełchatowa (woj. łódzkie)

Nuki jest bardzo pro ludzkim psem, zapatrzonym w swojego opiekuna, łaknącym bardzo kontaktu z nim. Musimy tylko znaleźć dla niego odpowiedzialnego, konsekwentnego przewodnika, który mądrze poprowadzi go przez resztę jego psiego życia.
Nuki, to pies dla kogoś, kto lubi spędzać aktywnie czas z psem na spacerach, na wspólnych wycieczkach, ćwiczeniach i zabawach. Nie jest typem sportowca. Polecamy go do domu bez dzieci i innych zwierząt. Może zamieszkać zarówno w bloku jak i w domu z ogrodem. W mieszkaniu nie niszczy nie wyje.
Na spacerze czy na psim wybiegu na większość psów Nuki reaguje pozytywnie, zainteresowaniem i chęcią zabawy. Nie znamy natomiast stosunku do kotów.
Warunkiem adopcji jest osobiste poznanie Nukiego pod okiem tymczasowej opiekunki.
Obowiązują procedury adopcyjne: wypełnienie ankiety, zgoda na wizyty przed i po adopcyjne, podpisanie umowy adopcyjnej.  

Sterylizacja/Kastracja:Tak
Inne:

Martyna

Tel:608 286 295

e-mail: