Ma Dom
Nr ID w schronisku P 63/04/18

Pluto

Imię:Pluto

ID:477

Płeć:Samiec

Wiek:nie podano

Gatunek:Pies

Status:Ma Dom

Charakter:

Charakter:
PLUTO P 63/04/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: kwietnia 2018 r., wcześniej w 2011r

Plutuś to prawdziwy pechowiec. Jest miły, spokojny i grzeczny, ale… zwyczajny. Gdy jego mniej uprzejmi, ale dużo bardziej urodziwi, koledzy dawno znaleźli domy, uroczy Pluto nadal zajmuje schroniskowy boks. Ten uśmiechnięty kundelek przegrywa jednak walkę o uwagę z problemowymi rasowcami 🙁

Pluto po raz pierwszy trafił do schroniska w 2011 roku jako roczny podrostek. Po kilku miesiącach znalazł właścicieli, którzy obiecali o niego dbać. Początkowo wszystko wydawało się być w porządku, aż do ostatniej kontroli, którą inspektorzy wykonali 7 lat po adopcji. Pluto nie miał zapewnionych odpowiednich warunków do życia i wrócił za kraty schroniska. Do miejsca, do którego żaden pies nie chce wracać, ale paradoksalnie – to tu miał zapewnioną lepszą opiekę.

Pluto ma obecnie 9 lat, jest średnio dużym psem o charakterystycznie wydłużonym pyszczku. Jest psem pozbawiony agresji, pozytywnym, przyjacielskim w stosunku do ludzi. Chętnie biega za piłką i przemierza dłuższe trasy spacerowe, grzecznie maszerując. Uwielbia się przytulać, znanym osobom wkłada pysk na kolana i prosi o głaskanie. W boksie mieszka sam, ale toleruje większość psów. Koty nie wzbudzają w nim ekscytacji, więc jest szansa, że i z nimi by się dogadał.

Pluto czasem, w ekscytacji wskakuje na człowieka i podszczypuje go zębami. Jest to nawyk jeszcze z lat szczenięcych, który nie został wyeliminowany w domu, jednak nie jest bolesny ani szczególnie uciążliwy. Nie jest to zachowanie agresywne, należy jedynie uważać przy kontaktach z malutkimi dziećmi, bo Pluto jest nieświadomy swojej wielkości.

Pluto nie traci nadziei, mimo że czeka na prawdziwy dom już tak długo. Na jego pyszczku nieodmiennie maluje się uśmiech, jakby przepraszał, że nie jest problemowym rasowcem, ale zwyczajnym fajnym psem.

Kontakt do wolontariusza: 698 66 55 62, 601 976 965

PLUTO w albumie DUŻE PSY DO ADOPCJI:
👉http://bit.ly/duzepsydoadopcji

Więcej o PLUTO
👉http://www.adoptujpsiaka.pl/pluto/
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
wolontariusz
Tel. 698 66 55 62

Schronisko dla bezdomnych Zwierząt
ul.Rybna 3
30-254 Kraków
tel./fax: 12 429-74-72 , 12 429-92-41
e-mail: biuro@schronisko.krakow.pl

UWAGA!!!
Kontaktując się ze schroniskiem należy podać Numer Identyfikacyjny zwierzaka w schronisku!
Pluto ma numer identyfikacyjny P 63/04/18

Sterylizacja/Kastracja:Nie podano
Inne:
P 63/04/18

wolontariusz

Tel:698 66 55 62

e-mail: