Ma Dom
Nr ID w schronisku

Diana

Imię:Diana

ID:484

Płeć:Samica

Wiek:8 lat

Gatunek:Pies

Status:Ma Dom

Charakter:

Charakter:
DIANA
P 48/02/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2008
W SCHRONISKU OD: LUTY 2019
KASTRACJA: ODROCZONA ZA WZGLĘDÓW MEDYCZNYCH.

Diana zanim została oddana do schroniska, żyła w izolacji. Zamknięta w boksie pilnowała firmowej posesji. Po śmierci właściciela Diana trafiła do schroniska z opinią psa agresywnego (głównie w stosunku do kobiet) oraz posłusznego jedynie wobec swojego opiekuna. Na szczęście w większości ta charakterystyka nie znalazła swojego potwierdzenia w rzeczywistości.

Diana jest już starszym pieskiem, dość statecznym i powolnym. Nie wykazuje agresji wobec osób, które zna ani wobec obcych. Należy jednak uważać przy jej karmieniu, ponieważ może bronić zasobów, co przy jej pokaźnej paszczy mogłoby być ryzykowne dla ewentualnego opiekuna.

Diana mimo swojej majestatycznej postaci i dostojności potrafi pokazać siłę, szczególnie wówczas gdy spotyka na swojej drodze innych czterołapych, za którymi generalnie nie przepada. Bardzo ładnie reaguje jednak na kaganiec, co ułatwia jej okiełznanie w razie niepożądanego zachowania. Niemniej jednak wydaje się, że Diana nie jest całkowicie stracona dla innych psów – na widok swojego sąsiada z boksu macha ogonem, jawnie okazując mu sympatię i witając się „nos w nos”:)

Paradoksalnie w schronisku Diana coraz bardziej się socjalizuje, zaprzyjaźnia z ludźmi i poznaje inne psy. Nie było jej dane doświadczyć tego wcześniej, więc trzeba wybaczyć, że zdarzają jej się drobne potknięcia. Psina czeka na dom z doświadczonymi opiekunami, którzy mądrze pokażą jej, jak żyć wśród ludzi a nie w odosobnieniu.

Kontakt do wolontariusza: 515745796
Sterylizacja/Kastracja: Nie
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
wolontariusz
Tel. 515 745 796

Schronisko dla bezdomnych Zwierząt
ul.Rybna 3
30-254 Kraków
tel./fax: 12 429-74-72 , 12 429-92-41
e-mail: biuro@schronisko.krakow.pl

UWAGA!!!
Kontaktując się ze schroniskiem należy podać Numer Identyfikacyjny zwierzaka w schronisku!
Diana ma numer identyfikacyjny P 48/02/19

Sterylizacja/Kastracja:Nie
Inne:

wolontariusz

Tel:515 745 796

e-mail: