Szuka Domu!
Nr ID w schronisku P 22/10/19

Simek

Imię:Simek

ID:P 22/10/19

Płeć:Samiec

Wiek:3 lata

Gatunek:Pies

Status:Szuka Domu!

Charakter:

Simek pilnie potrzebuje domu. Bardzo tęskni za człowiekiem, który jest jedynym, czego brakuje mu do szczęścia.

To około dwuletni psiak, który przeżył już bardzo wiele. Simka potrącił samochód. Mimo niepełnosprawności pies po wypadku biegał samopas, miał liczne rany, obtarcia, zadrapania, bo ciągnął sparaliżowanymi nogami po drodze. Został więc odebrany interwencyjnie rodzinie, która go zaniedbała. Po prawie roku w schronisku wreszcie znalazł dom, jednak nie na długo… Parę miesięcy później został z powrotem oddany.

W schronisku od razu dał się poznać od wspaniałej strony. To niesamowicie radosny, energiczny i przyjacielski pies, który kocha człowieka. Kocha też swój wózek inwalidzki, który pozwala mu biegać niczym wyścigówka. Simek jest wyrozumiały i mądry, więc nie sprawia żadnych problemów przy zakładaniu wózka, nawet jeśli ktoś nie ma w tym wprawy. Szybko się uczy i wiele rozumie. Uwielbia głaskanie, przytulanie i zabawki. Jest bardzo delikatny i nadaje się do domu z dziećmi (mieszkał z dwójką około 2-letnich chłopców). Trzeba oczywiście liczyć się z jego niepełnosprawnością, ponieważ Simek ma sparaliżowany tył, przez co czasem załatwia się pod siebie. Trzeba go także odsikiwać, co nie jest jednak trudne. Obecnie istnieje wiele rozwiązań dla piesków w podobnej sytuacji takich jak np. pieluchy czy pampasy.

Simkowi szukamy odpowiedzialnych opiekunów, którzy zapewnią mu miłość i bezpieczeństwo oraz będą świadomi potrzeb wynikających z jego stanu zdrowia. Psiak po powrocie do schroniska jest bardzo smutny i stęskniony, stąd płacze za każdym razem, gdy wraca do boksu. Czeka na swojego człowieka, który pokocha go już na zawsze.

Sterylizacja/Kastracja:Tak
Inne:
wolontariuszka

Maria

Tel:662 026 132

e-mail: