Ma Dom
Nr ID w schronisku K 17/07/21

Sylfija

Imię:Sylfija

ID:K 17/07/21

Płeć:Samica

Wiek:10 lat

Gatunek:Kot

Status:Ma Dom

Charakter:

Oddana wraz z drugim kotem z powodu trudnej sytuacji rodzinnej. Wygląda na wiecznie obrażoną, ale ona po prostu ma taki wyraz pyszczka. Sylfija jest przekochana w stosunku do ludzi – uwielbia być głaskana i dopomina się tego.

Za innymi kotami nie przepada – stanowczo woli ludzi. Z jednym spokojnym współlokatorem powinna się dogadać               (żyła  w domu z drugą koteczką ) – ale to ludzie są dla niej najważniejsi.

 Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważna dla fizycznego zdrowia kota jest jego kondycja psychiczna. Skala zjawiska jest bardzo indywidualna – niestety Sylfija jest w grupie kotów na których zdrowiu stres się odbija w widoczny sposób.

W jej przypadku wiąże się to z kocim katarem (na dzień dzisiejszy nie dostaje już leków) i osłabionym apetytem.              Ona bardzo potrzebuje kontaktu z opiekunem, lubi być głaskana, chętnie przebywa na kolanach (z noszeniem na rękach – czasem tak, a czasem nie). Niestety obecność dużej liczby innych kotów źle na nią wpływa- bardziej przebojowe, młodsze i ”ekspansywne” koty powodują, że zamyka się w sobie i spędza większość czasu na jednym posłaniu.. ☹️

Dajcie domek Sylfiji! ❤️

Sterylizacja/Kastracja:Tak
Inne:
schronisko

Tel:12 429-74-72 , 12 429-92-41

e-mail:biuro@schronisko.krakow.pl