Dziś obchodzimy Światowy Dzień Kota

Od roku 2006 w Polsce obchodzimy Dzień Kota i to właśnie dziś, 17 lutego, jest ten szczególny dzień.
Ma on podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy kotom wolnożyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
Z okazji ich święta, wszystkim mruczkom życzymy ogromu miłości, wielu głasków i oczywiście miseczek pełnych pyszności 😋😃
Nie zapominajmy również o kotach wolnożyjących.
Są niezbędnym elementem ekosystemu miejskiego. Ich obecność w naturalny sposób zapobiega zagnieżdżaniu się i rozmnażaniu gryzoni, które mogą być źródłem niebezpiecznych chorób.

A w naszym KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie aktualnie na adopcje czeka 158 kotów…
Czy któryś z nich w tym szczególnym dniu przeprowadzi się do swojego domu? 🥹🥹🥹
Zapraszamy do schroniska (ul. Rybna 3, Kraków) CODZIENNIE w godzinach 10-14 oraz 15-17 (również w dni świąteczne😉).
Przyjedźcie i sami się przekonajcie jakie cudowne, mruczące kociaki czekają może właśnie na Ciebie 🫵🏻🐈😊

A na zdjęciach pięknie się prezentuje Edmund 🐈‍⬛😍, który na dom czeka już ponad rok… 😢
Ma kocią białaczkę, która obecnie nie wpływa na jego funkcjonowanie ale powinien być jedynym kotem w domu (może zamieszkać z innym kotem „białaczkowym”)
Czy ma szanse na adopcje? 🥺

Edmund k 81/11/21 9 lat FelV+

Edmund jest czarujący, przymilny, komunikatywny i bardzo mądry. Znaleziony został na terenie jednej z krakowskich firm pod naczepami na parkingu. Pierwsze dni był u nas nieco onieśmielony, ale szybko pokazał swoją prawdziwą naturę – czarusia i pieszczocha. Lubi zarówno towarzystwo innych kotów i człowieka. Typ kociego optymisty! Lubi wszystko : głaskanie, jedzenie, rozmowy.

Niestety na dom czeka już ponad rok 😥

Ma kocią białaczkę (FelV+) – obecnie nie wpływa ona na jego funkcjonowanie, ale w domu powinien być jedynym kotem bądź mieć towarzystwo kotów tzw. “białaczkowych”