POMOC DLA GRECJI

EDIT: zbiórka: https://pomagam.pl/zwierzetaGrecja

EDIT :
Na dzień 29 lipca zaczyna brakować strzykawek.

link do wydarzenia
https://www.facebook.com/events/2078230009110063/

W odpowiedzi na apel Wioletty Walczyk, KTOZ włącza się w pomoc zwierzakom pokrzywdzonym w pożarach w Grecji. (oryginalna treść apelu poniżej):

Moi drodzy fejsbukowi znajomi i przyjaciele zwracam się do was wszystkich z gorącą prośbą o wsparcie akcji niesienia pomocy również czworonożnym ofiarom ostatnich tragicznych pożarów w Grecji. Są to ofiary, o których nie słyszymy w mediach, ofiary których nikt nie liczy, a jest ich naprawdę bardzo wiele. Nasi bracia mniejsi również cierpią i potrzebują naszej pomocy. Potrzebna jest głownie karma i leki, a także podwórka i domy, gdzie ranne zwierzęta mogłyby kontynuować terapie.
Bardzo dużo lekarzy weterynarii odpowiedziało pozytywnie na apel przeróżnych organizacji prozwierzęcych i świadczą swoje usługi dla poszkodowanych w pożarach czworonożnych pacjentów nieodpłatnie. Ktokolwiek chciałby pomóc w jakikolwiek sposób proszę o kontakt. Przekażę adresy, gdzie można przekazywać rzeczy. Możecie przesyłać lub przywozić karmę i leki również do mojej kancelarii. Zostaną rozprowadzone wedle potrzeby.

Potrzebne są głównie maści weterynaryjne na oparzenia, krople i maści do oczu (np. Tobrex bez kortyzonu), gaza i bandaże, karma weterynaryjna dla rekonwalescentów, weterynaryjne podkłady chłonne do klatek, rękawiczki lekarskie jednorazowe.

adres mojej kancelarii:

1 VERGOVITSIS
PLATEIA GKYZI
11475 ATHENS
GREECE.
tel.: +30 6945811477
+48 793612692

dary można przynosić do:

sklep zoologiczny Limo ZOO ul. Wielicka 79A
Galeria Lagos przy ul. Długiej 74 (przystanek NOWY KLEPARZ) 11- 19 (pn-pt) 10-14 (sb).
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ul. Rybna 3
KTOZ ul. Floriańska 53

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zwraca się z prośbą o przekazywanie darów dla zwierząt pokrzywdzonych w wyniku pożarów szalejących w Grecji. Najbardziej potrzebne są opatrunki, maści weterynaryjne na oparzenia, krople i maści do oczu (np.Tobrex), Augmentin, bandaże, karma i wszystko to co może pomóc w ratowaniu zwierząt. Rzeczy można przynosić do schroniska przy ul. Rybnej 3, my następnie prześlemy je poszkodowanym.

https://www.tvn24.pl/pozary-w-grecji-pomoc-dla-poszkodowanych-zwierzat,856964,s.html