POZNAJ PSA SWOJEGO – JUNIORZY I SENIORZY RAZEM

KRAKOWSKIE TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI PATRONATEM AKCJI

16.10.2013 w Szkole podstawowej nr 95 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Poznaj Psa Swojego Juniorzy i Seniorzy Razem”. Celem akcji jest pokazanie uczniom szkół podstawowych oraz ich Dziadkom (łączymy pokolenia) jak należy postępować z psami, do czego można je wykorzystywać,oraz jak bawić się z psem by sprawiało to radość zarówno nam, jak i naszemu czworonogowi.

Cały cykl szkoleń poprowadzi Jacek Lewkowicz – międzynarodowy sędzia prób pracy i obedience, licencjonowany instruktor szkolenia psów i pozorant, właściciel szkoły tresury psów Hitt Dog w Krakowie.

Część teoretyczna pierwszego spotkania odbyła się w sali szkolnej. Dzieci z przybyłymi na spotkanie Dziadkami bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie odpowiadały na zadawane przez Pana Jacka pytania, jak również sami, bardzo zainteresowani tematem obsypywały go pytaniami.

Następnie uczestnicy udali się na boisko szkolne, gdzie czekały już Easy (owczarek niemiecki) i Czesław (pies myśliwski) oraz ich przewodnicy: Kaja i Estera. Dziewczyny dały krótki pokaz posłuszeństwa. Następnie dzieci mogły przekonać się w praktyce , jak należy zachowywać się w obecności psa. Czesław zaprezentował kilka sztuczek, czym zjednał sobie wszystkich obecnych. Na koniec, dzieci dowiedziały się jak nagradzać psa smakołykami, co tym razem bardzo ucieszyło Czesława.

Bardzo dziękujemy:

współorganizatorom: IMS STUDIO, DZIELNICA III PRĄDNIK CZERWONY
sponsorom: EUROVIA, STOWARZYSZENIE OBROŃCY OGRODU
Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami za objęcie akcji Honorowym Patronatem.
Szczególne podziękowania dla Jacka Lewkowicza, Kai z Easy i Esterze z Czesławem, za to, że wśród natłoku obowiązków znaleźli czas, aby podzielić się swoją wiedzą.

Kolejne spotkanie w Szkole podstawowej nr.114 już w następny czwartek.

relacja fotograficzna http://www.zwierzynieckrakowski.pl/?page_id=2393