Rusza nowa kampania

Rusza nowa kampania Stowarzyszenia MANKO – Głosu Seniora pod nazwą „Solidarni z Seniorami – Zwierzak lekiem na samotność”
Już w marcu 2020 roku Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora postanowiło wyjść naprzeciw obecnie panującej sytuacji i zwrócić szczególną uwagę w czasie pandemii na seniorów – grupę osób w wieku 60+.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Seniorów, podjęto odpowiednie kroki i rozpoczęto działania w ramach nowej akcji „Solidarni z Seniorami – razem damy radę!”.
Skuteczne działanie na rzecz Seniorów, może rozpocząć każdy i na początku skupić na prostych czynnościach, jak np. zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy rozmowie telefonicznej.
Liczne badania dowiodły, że właściciele zwierzaków w porównaniu do osób ich nie posiadających m.in.: rzadziej chorują na depresję, cechują się niższym poziomem stresu, a także rzadziej korzystają z porad lekarzy (dotyczy to szczególnie osób po 60 roku życia).
Idąc za ciosem, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora rusza z nową akcją „ Solidarni z Seniorami – Zwierzak lekiem na samotność” w ramach dotychczasowej kampanii społecznej. Ideą przedsięwzięcia jest wsparcie i zachęcenie seniorów do opieki nad zwierzakiem. To dla osób samotnych czy starszych fenomenalne rozwiązanie, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa, kiedy seniorzy są całkowicie odizolowani.
Dzięki temu czują się bardziej potrzebni i odpowiedzialni za żywą istotę. Troska o pupila pomaga osobom starszym lub samotnym łatwiej iść przez życie. Zwierzęta stają się przyjacielem, a czasem nawet członkiem rodziny. Domowi pupile zawsze wysłuchają, są oddanymi i radosnymi istotami, które dostarczą wiele pozytywnych emocji swoim opiekunom.

Głównymi celami kampanii są:

• wsparcie seniorów – właścicieli zwierzaków w czasie pandemii poprzez pomoc w dostarczeniu im żywności dla zwierzaków i w razie potrzeby pomoc w wyprowadzaniu psa,
• wsparcie seniorów – właścicieli zwierzaków poprzez organizację specjalnego konkursu – „Zwierzak lekiem na samotność”; seniorzy wysyłają swoje zdjęcia z pupilami i historie przyjaźni, zachęcające i inspirujące innych do posiadania zwierzaka (publikacja na stronie internetowej Głosu Seniora, profilu Facebook, magazyn Głos Seniora oraz mailing do posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora),
• wsparcie samotnych seniorów poprzez przekazywanie im materiałów edukacyjnych, książek, płyt oraz wykładów on-line/zachęcanie do posiadania pupila,
• wsparcie samotnych seniorów w załatwieniu adopcji zwierzaka ze schroniska, • wsparcie schronisk – partnerów kampanii „Solidarni z Seniorami – Zwierzak lekiem na
samotność” poprzez ich promocję oraz przekazywanie żywności i innych potrzebnych artykułów.