SKRAJNIE ZAGŁODZONY ARES

ODEBRANY INTERWENCYJNIE

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało zgłoszenie że w miejscowości Miechowice Wielkie na łańcuchu przebywa skrajnie wychudzony pies. Inspektorzy pojechali na miejsce i to co zobaczyli przerosło ich najśmielsze wyobrażenia. Zwierzę było skrajnie wychudzone, na grzbiecie wygryzło sobie sierść, najprawdopodobniej z głodu i stresu.
Pies odebrany interwencyjnie przez Inspektorów KTOZ trafił do hotelu, do ogrzewanego boksu i otrzymał pierwszą, niezbędną pomoc. U psa została wykonana obdukcja weterynaryjna, pobrano krew do badań i lekarz podjął decyzję w sprawie dalszego prowadzenia psa. Pies jest skrajnie wychudzony, nie był pod opieką lekarza weterynarii.
Skierowano zapytanie do UG Wietrzychowice w sprawie pozostałych psów, kotów i kozy, ale pracownik wydziału ochrony środowiska oznajmił, iż nie podejmie żadnych kroków mających na celu pomoc pozostałym zwierzętom przebywającym na posesji właściciela, ponieważ są to psy własnościowe. Skoro właściciel oznajmił, iż „zrobi tak, aby suczki nie miały już więcej szczeniaków”, to pracownik urzędu uznał, że wszystko jest w porządku i on nie będzie w tej sprawie robić już nic więcej. Inspektorzy podejmą odpowiednie działania mające na celu ochronę pozostawionych na posesji zwierząt.

Pies „Ares” to młody około czteroletni samiec, który przez całe swoje życie żył przywiązany na krótkim łańcuchu. Pies nigdy nie był szczepiony. Ares jest wystraszony i smutny. Wierzymy, że po pewnym okresie będzie znowu wesołym psem.

Jeżeli chcesz pomóc w leczeniu i utrzymaniu Aresa wpłać darowiznę na nasze konto.

80 1500 1487 1214 8000 9036 0000

z dopiskiem „Ares”