UWAGA MRÓZ!

W związku z pojawiającymi się prognozami pogodowymi zapowiadającymi srogie mrozy, zwracamy się do Was z prośbą o to by zadbać w szczególny sposób o swoich czworonożnych przyjaciół.
PAMIĘTAJMY:
– Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby wpuszczenie psa do domu lub garażu, bądź innego pomieszczenia, gdzie będzie chroniony przed warunkami atmosferycznymi.
– Jeśli nie możemy zabrać psa do domu, zapewnijmy mu ocieploną budę, do której załadujmy dużą ilość słomy, która zdecydowanie się lepiej sprawdza niż koce czy kołdry, gdyż nie nasiąka wilgocią.
– Zapewnijmy zwierzakom dużo ruchu, gdyż jego brak to podstawowy czynnik wychłodzenia organizmu psa, dlatego najlepiej zwolnijmy je z łańcucha.
– Ponieważ podczas mrozów woda szybko zamarza, dodajmy do wody kilka ml oleju lub oliwy.
– Zapewnijmy psom co najmniej jeden ciepły posiłek.

Pamiętajmy również o innych zwierzętach takich jak koty wolno żyjące w miastach. Dzięki nim możemy łatwiej walczyć ze szczurami. Zapewnijmy więc kotom wejście do piwnic lub korytarzy w trudnym okresie zimowym.
Jeśli widzicie zwierzę znajdujące się w złych warunkach, bez możliwości odpowiedniego schronienia, DZWOŃCIE do nas lub na 112.
PAMIĘTAJMY, zgodnie z Art. 9. pkt 1. Ustawy o Ochronie Zwierząt„ Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody”.
Nie bądźmy obojętni!!!! Wasz telefon może uratować życie. Dla tych psiaków niestety pomoc przyszła o jeden dzień za późno.