UWAGA WAŻNE ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SCHRONISKA

UWAGA! UWAGA!! UWAGA!!!
FUNKCJONOWANIE SCHRONISKA OD 07.11.2020 r. DO ODWOŁANIA!!!
W ZWIĄZKU Z ROZWOJEM SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ JESTEŚMY ZMUSZENI OGRANICZYĆ KONTAKT PRACOWNIKÓW ORAZ WOLONTARIUSZY Z OSOBAMI POSTRONNYMI.


Na teren placówki wejść można tylko po wcześniejszym umówieniu się przez telefon na konkretną godzinę.

1. Szczególnie w przypadku chęci adopcji dorosłych psów oraz kotów w pierwszej kolejności prosimy o przejrzenie naszej strony internetowej w celu przybliżonego wytypowania zwierzaka do adopcji, następnie prosimy o telefon by umówić się na wizytę.

2. Osoby zainteresowane adopcją psa/kota prosimy o kontakt telefoniczny w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 15:00.

3. Wstęp do budynku mają jedynie osoby, które chcą wybrać i adoptować kota.

4. Przed adopcja psów wymagany jest spacer zapoznawczy i złożenie w Schronisku wypełnionej ankiety (w recepcji – należy zadzwonić dzwonkiem i poczekać na otwarcie drzwi). Osoby adoptujące psa nie wchodzą do budynku głównego Schroniska. Osoby, które chcą adoptować psa zostaną skomunikowane podczas rozmowy telefonicznej z wolontariuszem, który zapozna ze zwierzęciem osobę chętną do adopcji.

5. Wszystkie osoby wchodzące na teren Schroniska mają bezwzględny obowiązek:
a. noszenia maseczek ochronnych zakrywających zarówno usta, jak i nos.
b. dezynfekcji rąk (dozowniki umieszczone są przy wejściach na teren schroniska oraz przed pomieszczeniem wydawania zwierząt.)
c. zmierzenia temperatury przez osoby dyżurujące termometrem bezdotykowym (zdalnym).

5. Dary są przyjmowane – prosimy o pozostawienie ich przed wejściem głównym pod zadaszeniem (nie ma możliwości wejścia na teren).

6. Niestety, w związku z obecną sytuacją dalej pozostaje odwołany punkt umowy adopcyjnej dot. dwutygodniowego okresu leczenia zwierząt po adopcji . W razie wystąpienia objawów choroby nowy właściciel będzie musiał leczyć psa/kota prywatnie. Konsultacje lekarskie możliwe są tylko telefonicznie pn-nd w godzinach 10.00-17.00

7. Zabiegi kastracji i sterylizacji zwierząt adoptowanych ze Schroniska, odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 15:00. Wszystkie wizyty kontrolne w Schronisku są odwołane.
Kontrole pozabiegowe (zastrzyki antybiotykowe, środki p/bólowe a także ewentualne powikłania ) należy przeprowadzać we własnym zakresie poza Schroniskiem.

W pozostałych kwestiach stosowane są zasady adopcji wynikające z regulaminu schroniska (czyli np. w przypadku adopcji kota konieczne jest posiadanie transportera, osoba adoptująca musi mieć dowód tożsamości, w przypadku wynajmowania mieszkania – zgoda właściciela na piśmnie na przebywanie psa/kota w domu itd. ) Szczegółowe informacje dotyczące adopcji dostępne w zakładce: http://schronisko.krakow.pl/Adopcje/ZWIERZAKI_DO_ADOPCJI/

Prosimy, pamiętajcie, że powyższe zasady mają na względzie bezpieczeństwo: nasze, Wasze i zwierzaków ( w przypadku objęcia pracowników kwarantanną – nimi nie będzie miał się kto zająć) – dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość .
dane kontaktowe :

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul.Rybna 3, 30-254 KRAKÓW
tel./fax: 12 429-74-72 , 12 429-92-41
e-mail: biuro@schronisko.krakow.pl