ZARZUTY DLA KOBIETY ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI

ARTYKUŁ MICHAŁA RODAKA

Zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami usłyszała kobieta, która w wynajmowanym mieszkaniu w Krakowie w złych warunkach przetrzymywała 19 psów, w tym cztery szczenięta.

– O złej sytuacji zwierząt powiadomieni zostaliśmy przez osoby, które usłyszały szczekanie psów z jednego z mieszkań w kamienicy w centrum Krakowa. Z mieszkania wydobywał się fetor. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii stwierdził jednoznacznie, że psom nie zapewniono odpowiednich warunków bytowych – informuje Mariusz Ciarka, rzecznik małopolskiej policji. Rażącym zaniedbaniem było m.in. niezapewnienie zwierzętom stałego dostępu do pożywienia i wody, co narażało je na cierpienie. Złe były również warunki sanitarne. Odnalezione w mieszkaniu psy były w złej kondycji fizycznej – zabrane zostały przez inspektorów KTOZ-u do schroniska, gdzie znalazły fachową opiekę.
Kobieta, która nie zapewniła 19 psom odpowiednich warunków bytowych złożyła wyjaśnienia funkcjonariuszom. Policjanci zdecydowali o przedstawieniu jej zarzutów znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Dalsze decyzje w jej sprawie podejmie prokuratura.