ZWIERZĘTA Z LIMANOWEJ W DRAMATYCZNEJ SYTUACJI

PILNA POMOC POTRZEBNA

W jednym z gospodarstw w gminie Limanowa przebywa obecnie około 20 psów, kury, koty oraz inne zwierzęta gospodarskie takie jak na przykład kozy.Zwierzęta stanowiły własność chorego mężczyzny, który kilka dni temu umarł. Od czasu, gdy wiele tygodni temu trafił do szpitala, po tym, jak jego, tak zwany „dom”, uległ spaleniu, zwierzętami zajmowała się rodzina.

Urząd Gminy odmawia pomocy. Odpowiedzialność za zwierzęta zrzuca na rodzinę zmarłego, ale ta nie jest w stanie zająć się zwierzętami. Nie w takiej ilości…Na temat właściciela zwierząt wypowiadała się już prasa i telewizja, ale UG Limanowa pozostaje niewzruszony.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przeprowadziło kilka interwencji wraz z powiatowym lekarzem weterynarii. Opis interwencji można przeczytać tutaj

Zabezpieczyliśmy kilka psów, ale w naszej obecnej, wręcz dramatycznej sytuacji finansowej, nie jesteśmy w stanie udźwignąć ciężaru jakim jest przejęcie pod swoje skrzydła tych wszystkich zwierząt.
Kończą się pieniądze na utrzymanie tych zwierząt, które już u nas przebywają, a kilkadziesiąt kolejnych to dla nas wysiłek ponad miarę.
Apelujemy o pomoc dla tych wszystkich zwierzaków z gminy Limanowa.
Potrzebne są pilne szczepienia, inne zabiegi weterynaryjne jak odrobaczenie czy odpchlenie i te najważniejsze – sterylizacje suk.Na pewno część z nich jest już ciężarna, zatem ten zabieg to wręcz konieczność.

Gdyby KTOKOLWIEK z Państwa lub znajomych miał choćby tymczasowy dom, gdzie mogłyby przyjechać zwierzaki to bardzo prosimy o pomoc.
Potrzeba nam każdego wsparcia – jedzenia dla psów, schronienia, pieniędzy na zabiegi weterynaryjne i na ich bieżące utrzymanie.

Bardzo prosimy także o wpłaty na nasze konto

80 1500 1487 1214 8000 9036 0000

z dopiskiem „psy z gminy Limanowa”.

Będziemy intensywnie ogłaszać te psinki i szukać im domów, ale póki są one tam, gdzie są nasza pomoc jest ograniczona.