MARSZ AZYLANTA 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w 6tym już spotkaniu dedykowanym adoptowanym zwierzakom.

W czasie powodzi 2010 roku Schronisku groziło zalanie, mieszkańcy Krakowa i okolic natychmiast zareagowali na apel i praktycznie wszyscy nasi podopieczni zostali zabrani przez prywatne osoby do domów by bezpiecznie przeczekać zagrożenie powodziowe. Wydarzenie to było zupełnie wyjątkowe a jego skutek okazał się cudowny. Ponad połowa zwierzaków już nie wróciła do Schroniska. Tymczasowi opiekunowie przekonali się, że schroniskowe psy czy koty nie są 'skrzywione’ czy niebezpieczne. To normalne zwierzaki, które mają swoje plusy i minusy, ale nie w większym stopniu niż domowe pupile. Zwierzaki szybko zdobywały serca domowników, a co za tym idzie domy na stałe.

Już 6 lat minęło, Schronisku znowu się 'zapełniło’, ale nie do stanu sprzed maja 2010 roku.

Dlatego jeszcze raz DZIĘKUJEMY i gorąco zachęcamy do udziału właścicieli adoptowanych zwierzaków oraz wszystkich miłośników zwierząt. Ten wspólny spacer to nie tylko okazja do poznania fajnych ludzi i pochwalenia się swoim zwierzakiem. 'Zalejmy’ bulwary wiślane szczęśliwymi psami, niech wszyscy zobaczą jakie skarby można znaleźć w Schronisku !!!

A im więcej osób przyjdzie tym przekaz będzie silniejszy.

A po przemarszu pod Pomnik Dżoka czekać na Państwa będą różne atrakcje. Tradycyjnie już tor przeszkód, nietypowe zabawki dla psów, Wybory Psiego Króla i Królowej , atrakcje dla najmłodszych, prezentacja kilku psów ze Schroniska , możliwość bezpłatnego zachipowania psa/kota itd.
W tym roku gościem specjalnym będzie Stowarzyszenie Krakowska Grupa Tropiąca !
Będzie można nie tylko zobaczyć wspaniałe psy przy pracy, ale i dowiedzieć się nieco więcej o tym co ten rodzaj aktywności da naszemu czterołapowi i od czego można zacząć taką przygodę.
Będziemy też gościć w tym roku :

  • KRAKOWSKA GRUPA TROPIĄCA
  • VETIKA – CENTRUM ZDROWIA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH I DZIKICH
  • STOWARZYSZENIE POMOCY KRÓLIKOM
  • PERROS.PL
  • SKLEP ABCKARMA

Imprezę poprowadzi red. Magda Hejda

Wkrótce więcej informacji 🙂

Zapraszamy
Wyruszamy z korony Bulwary Czerwieńskiego przy moście Dębnickim 19.06.2016 o 10.00

PATRONAT HONOROWY:
PREZYDENT MIASTA KRAKOWA JACEK MAJCHROWSKI