Pokochaj seniora ze Schroniska!

14.09.2019 zapraszamy na DZIEŃ SENIORA w Schronisku !
10.00 – 14.00


Adopcja starszego psa może wydawać się ogromnym poświęceniem w końcu nie spędzi się z tym zwierzakiem kilkunastu lat ( bardziej kilka) , może potrzebować częstszych wizyt u weterynarza czy ogólnie podawania już leków. Jednak taka adopcja ma też wiele zalet, starsze psy łatwiej aklimatyzują się w nowej rodzinie, są ułożone. Bez większych problemów dogadają się z innym psiakiem i zazwyczaj też z kotem. Osoby zapracowane nie muszą się obawiać, że w czasie ich nieobecności psiak czy kot będzie się nudził – najpewniej prześpi sobie cały dzień 😉

Jest też aspekt, który bardzo ciężko opisać słowami – przywiązanie i miłość jaką obdarza nas taki starszy zwierzak są wyjątkowe i nawet gdy już odejdzie mamy tę świadomość, że na koniec życia czuł się kochany, nie spędził ostatnich lat, miesięcy czy dni w samotności.
Nigdy nie spotkaliśmy się z sytuacją by osoby, które adoptowały 'starszaka’ żałowały później tej decyzji – najczęściej dostajemy pełne miłości e-maile z informacjami z nowych domów ♥

My staramy się by pobyt zwierząt w Schronisku był jak najmniej traumatyczny – opieka, spacery, głaskanie, leczenie, przytulanie. Nie zastąpimy jednak domu, w tym możecie pomóc tylko Wy.

Jeśli ktoś z Was dysponuje czasem i chęciami by zrobić WIELKĄ RZECZ, zapraszamy na wspólny spacer z naszymi schroniskowymi podopiecznymi! Naszym celem jest to, żeby opróżnić boksy i zabrać psy pod opieką wolontariuszy i odwiedzających głównie na spacery poza terenem schroniska.
Jeśli ktoś ma ochotę wyprowadzić psa, zapraszamy!

SPACERY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O RÓWNYCH GODZINACH 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, a dodatkowo o 10:00 ekipa biegaczy zaprasza na trening z psami północy.
Z kim się widzimy w najbliższą sobotę?