V Pokaz Kotów Rasowych i Wielorasowych

Już od czterech lat, z okazji „Światowego Dnia Kota” Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie organizuje spotkanie Miłośników Kotów i tych, którzy chcieliby zostać miłośnikami kotów i tych którzy chcą „tylko” popatrzyć – zapraszamy na V Pokaz Kotów Rasowych i Wielorasowych – Kocia logika – akcja edukacyjna.

Organizatorzy chcą przełamywać stereotypy dotyczące kotów, które bardzo często są wyssane z palca i do tego niesprawiedliwe.
Bo koty:
– to zwierzęta towarzyskie. Jeżeli przebywają wśród ludzi, reagują kiedy się do nich mówi i potrafią na swój sposób odpowiadać. Cieszy je towarzystwo człowieka;
– nie myślą, że są małymi ludźmi. Myślą, że my jesteśmy dużymi kotami. To w wielu przypadkach wpływa na ich zachowanie;
– mają nastrój w oczach. Przestraszony lub podekscytowany kot ma duże i okrągłe źrenice. U zdenerwowanego kota źrenice są zwężone. Rozmiar źrenicy zależy w równym stopniu od emocji, co od natężenia światła.
– Mogą spać do 15 godzin dziennie. To czyni z nich jedne z największych śpiochów wśród ssaków;
– głaskane łagodzą nasz stres, a ich mruczenie działa uspokajająco; – poświęcają swojej toalecie blisko trzecią część dnia;
– mają podobny mózg do naszego;
– mają emocje ulokowane w tej samej części mózgu co my.

Pokaz odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12, al. Kijowska 3 w Krakowie 16 marca 2019 r. (sobota) od godziny 11:00 do 16:00. Rejestracja kotów (do pokazu) od godziny 10:00.

W sprawie zgłoszenia kota/kotów do pokazu prosimy kontaktować się bezpośrednio z P. Danutą Blichowską 501 789 678, danblich@gmail.com

W ramach przedsięwzięcia edukacyjnego odbędą się:
– spotkania z samymi Kotami i ich Opiekunami,
– ze specjalistami – weterynarzami, fizjoterapeutą zwierzęcym,
– prawnikiem specjalizującym się w sprawach zwierząt,
– inspektorami KTOZ,
– kocim behawiorystą i fizjoterapeutą,
– przedstawicielami organizacji pożytku publicznego zajmującymi się kotami i nie tylko,
– finały konkursów artystycznych p.t. „Kocie sprawy, kocie życie, kocie losy” wraz z wystawą pokonkursową prac plastycznych i fotograficznych, konkursów wiedzowych na temat kotów.

Będą stoiska m.in. Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, innych organizacji pożytku publicznego, sklepów z karmą i akcesoriami zwierzęcymi.
Będzie można malować twarze (oczywiście w kocie wzory), dla młodszych będą atrakcje artystyczne, będzie fotograf – specjalista (oczywiście od fotografii kotów), kawiarenka.
A jeśli komuś zmięknie serce i postanowi mieć zaszczyt mieszkania z kotem – będą koty do adopcji.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym kocie sprawy są nieobojętne, także tych, którzy nie są przekonani do kotów, spróbujemy przekonać.

Szczegóły dotyczące harmonogramu imprezy, rejestracji i prezentacji kotów, konkursów artystycznych, wiedzowych będą zamieszczane na stronie Internetowej Szkoły https://sp12krakow.edupage.org
Facebooku Szkoły https://www.facebook.com/sp12krakow/
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.