Zakaz odbierania maltretowanych zwierząt w ramach tarczy antykryzysowej?

Zakaz odbierania maltretowanych zwierząt w ramach tarczy antykryzysowej?
Taki pomysł ma Minister rolnictwa – Jan Krzysztof Ardanowski. Zbulwersowani takim postępowaniem Resortu Rolnictwa, wystosowaliśmy w zeszłym tygodniu pismo do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.
W tej chwili czekamy na odpowiedź.
Pan Minister Ardanowski posuwa się dalej – we wczorajszym reportażu wyemitowanym przez Fakty nazywa działaczy prozwierzecych „przebierańcami, którzy lekceważą przepisy i stwarzają zagrożenie koronawirusem”. Nie rozumiemy, skąd przekonanie Ministra Ardanowskiego, że posiada on prawo do tak pogardliwego wypowiadania się o ludziach i ich pracy. Przypominamy, że wszystkie statystyki, przedstawiane we wszystkich mediach, mówią o wzroście przemocy domowej z powodu kwarantanny. Jak już mieliśmy okazję się przekonać – jest to przemoc również wobec zwierząt. Skoro istnieje Ustawa o Ochronie Zwierząt, nie widzimy podstaw, dla których ktoś mógłby nam zabronić egzekwowania jej przestrzegania. Na pewno nie pozostawimy tak tej sprawy.

https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/photos/a.869376629744504/3573511112664362/?type=3&theater