34. Koncert Charytatywny Granie na SZCZekanie. Kto wystąpi?

Jednym z zespołów, które pięknie zagrają i zaśpiewają podczas październikowego Grania na SZCZekanie będzie Future Folk. Zapewniamy, że nikt bardziej nie zaraża energią 😉

A zresztą przekonajcie się sami. Bilety na wydarzenie wciąż dostępne w biurze KTOZ na Floriańskiej 53 oraz ostatnie sztuki na:

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/106435/Krak%C3%B3w/Granie+na+Szczekanie+2023/?fbclid=IwAR02_fK-VXIbf2iFm4Q2o1S1tUwSG_HHv5DffD8IHMmR7PseBcwy8M3_O3g

Future Folk prezentuje nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr.
Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Ostrej, ale tanecznej i wpadającej w ucho.
W czerwcu 2012 r. zespół wydał debiutancką płytę "Zbacowanie". Album promowały dotychczas single: "Janko", "Twarda Skała”, „Dukaty” i „Holny wietrze”.

O ZESPOLE:

Stanisław Karpiel-Bułecka – voc.
Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecka, wokalisty zespołu Zakopower. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem.
Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce i już od 14 lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski.
Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Kolorowa postać. Góral "pełną gębą".

Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, voc.
Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem.
Szkołę podstawową i Liceum Plastyczne im. A. Kenara o kierunku lutniczym ukończył w rodzinnym mieście. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble.
Studiował na kierunku Architektura Wnętrz na ASP w Krakowie.
Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min.: "Klimka Bachledy", "Budorze", "Bartusia Obrochty", " Homernik", "Czarne Karakuły" i inne.
Odbył wiele podróży po kraju i za granicami. Od roku 2000 współpracuje z zespołem "Krywań".

Matt Kowalsky – elektronika
DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie.
W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych.
Ostatni w pełni autorski krążek artysty to wydany w 2009 roku w Polsce album “Code” nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz Polskiej Akademii Fonograficznej – Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.

Future Folk został artystą „trendy” podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014!! Ich piosenka „Malinowa dziewczyno” zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu sms-owym widzów!
W lipcu 2015 r ukazała się druga płyta zespołu „Zbójnicki After”.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby