Głosownie w budżecie obywatelskim – Diagnostyka w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Głosownie na budżet obywatelski już ruszyło!
Gorąco zachęcamy do wsparcia budżetu obywatelskiego nr 80, którego celem jest zakup sprzętu diagnostycznego dla zwierząt przebywających w KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.
Gorąco dziękujemy twórcy projektu, Panu Marcinowi Smolskiemu, Zastępcy Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony w Krakowie.
A tak o projekcie pisze jego twórca:

„Szanowni Państwo, to już 10 edycja Budżetu Obywatelskiego. Po samochodzie, sprzęcie do rehabilitacji, klatkach dla kotów oraz wybiegu dla psów przyszedł czas na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego dla Schroniska.
Numer projektu 80 – Diagnostyka w Schronisku dla Zwierząt.
Co dokładnie chcemy zakupić?
Nowoczesny sprzęt diagnostyczny VS2 (analizator biochemiczny), HM5 (analizator hematologiczny), i-STAT Alinity (analizator laboratoryjny przenośny 5 w 1) oraz VETSCAN IMAGYST (wielofunkcyjna platforma diagnostyczna wykorzystująca technologię sztucznej inteligencji). Taki sprzęt ułatwiłby pracę lekarzom weterynarii w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz usprawniło proces leczenia zwierząt.
Są to aparaty, które mają szerokie możliwości diagnostyczne, łatwość obsługi i możliwość uzyskania wyników w ciągu kilku minut, co zaowocuje szybszym uzyskaniem diagnozy i wdrożenia leczenia, bez konieczności kilkugodzinnego oczekiwania na wyniki z laboratoriów zewnętrznych, finalnie przyczyniając się do skrócenia przebywania zwierząt w Schronisku.
koszt: 180 000″