Dzień otwarty Schroniska

4 IV – Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych obchodzony jest od niedawna . Został ustanowiony w 2010 roku w Holandii w trakcie konferencji poświęconej problemowi bezdomnych zwierzaków. Głównym jego celem jest uświadamianie społeczeństwa o skali problemu, uwrażliwienie na cierpienie zwierząt i edukację jak należy reagować.
Serdecznie zapraszamy Państwa 6 kwietnia do naszego Schroniska na Dzień Otwarty, tym razem poświęcony głównie starszym i najbardziej potrzebującym zwierzakom. Przez najbliższe dwa tygodnie codziennie będziemy przedstawiać kolejne zwierzaki, bardzo prosimy o pomoc w ich 'reklamowaniu’ i podawaniu o nich dalej informacji. A o samym wydarzeniu, już wkrótce napiszemy więcej !!!

A na zdjęciu uroczy Karambol, który trafił do nas z ciężkimi obrażeniami po wypadku, niestety czeka go jeszcze długa droga – jedna noga wymagać będzie prawdopodobnie amputacji , drugą lekarze starają się uratować. Kocurek ten od momentu przyjęcia bardzo się zmienił, pozwala się głaskać – i jeśli to nie lekarz nim się interesuje to jest bardzo zadowolony z uwagi jaką mu się poświęca. Niestety weterynarzy nie lubi, biorąc jednak pod uwagę ile przeszedł to mu mogą się kojarzyć z bólem 🙁 Trzymajcie za niego kciuki !