Schronisko – nowe zasady adopcji na czas zagrożenia koronawirusem.

Obecna sytuacja epidemiologiczna zdarza się pierwszy raz, jest ona trudna dla wszystkich.
Ze względu na dobro personelu i zwierząt adopcje nie mogą odbywać się w normalnym trybie ( kontakt nawet jednego pracownika z osobą potencjalnie zarażoną skutkować może kwarantanną schroniska, co przy konieczności codziennej opieki nad nimi byłoby bardzo trudne).
Nie wiemy jak długo to potrwa, dlatego podjęliśmy decyzję, że na chwilę obecną obecnie osoby chcące adoptować zwierzaka będą miały taką możliwość – jednak na określonych zasadach, zapewniających bezpieczeństwo wszystkim naszym pracownikom i podopiecznym.
Wiąże się to z pewnymi kompromisami też z Państwa strony, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami i przemyślenie czy jesteście gotowi na adopcję w takim trybie.
1. W pierwszej kolejności prosimy przejrzeć stronę www schroniska by ewentualnie wytypować zwierzaki o których chcielibyście się dowiedzieć coś więcej. Następnie prosimy o kontakt TELEFONICZNY w celu ustalenie szczegółów oraz terminu adopcji !!!
2. Prosimy o wcześniejsze wynotowanie pytań odnośnie konkretnego zwierzaka lub podanie wymagań
3. Ze względu na brak możliwości wcześniejszego zapoznania, nie wszystkie psy/koty mogą zostać adoptowane w obecnym czasie – dlatego możliwość adopcji za każdym razem będzie rozpatrywana indywidualnie.
4. Dokumenty weterynaryjne zostaną wydane, ale nie będzie możliwości rozmowy z weterynarzem na miejscu – tylko telefonicznie.
5. Schronisko działa w trybie zamkniętym, dlatego po adopcji w razie wystąpienia objawów choroby nowy właściciel będzie musiał leczyć psa/kota prywatnie. U nas można konsultować się TYLKO telefonicznie.
6. Jeśli jesteś zdecydowany na 100% to na miejscu, osoba dyżurująca poprosi o podanie dokumentu tożsamości, przyprowadzi wcześniej ustalonego zwierzaka, w międzyczasie zostaną przygotowane dokumenty do podpisu
7. Procedura adopcyjna wdrażana będzie tylko w przypadku osób 100% zdecydowanych na konkretnego zwierzaka.
8. Ponieważ sytuacja ta nie ma precedensu – w międzyczasie powyższe zasady mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować na bieżąco.

Na koniec najważniejsze, zanim do nas zadzwonisz zastanów się czy :
– jesteś gotów na zniszczenia w domu czy załatwianie się w nim psa/kota, bądź inne problemy jakie mogą się pojawić
– czy aby na pewno na 100% wiesz, że nikt z twojej rodziny nie jest uczulony (jeśli nie mieliście wcześniej zwierzaka w domu – decyzję o adopcji przełóż na później)
– masz weterynarza do którego możesz się udać w razie problemów
– masz osobę, która w razie przypadków losowych zajmie się twoim pupilem
Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedź brzmi – NIE bądź NIE WIEM – odłóż adopcję na później.


PAMIĘTAJCIE, TYLKO WASZE ODPOWIEDZIALNE PODEJŚCIE DO ADOPCJI ZAPEWNI BEZPIECZEŃSTWO WSZYSTKIM PSOM I KOTOM PRZEBYWAJĄCYM W SCHRONISKU !!!