TY TEŻ MOŻESZ POMÓC DIANIE

WYCHUDZONA I ZANIEDBANA CZEKA NA TWOJĄ POMOC

Do biura Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wpłynęło zgłoszenie, że w gminie Jordanów znajduje się pies w kojcu. Zwierzę jest wychudzone i nie wypuszczane z kojca, nie posiada dostępu do wody. Na miejsce udali się inspektorzy, którzy stwierdzili, ze pies jest w złych warunkach. Zwierzę stało w odchodach, nie miało dostępu do wody, a za pokarm służył mu rozmoczony chleb. Na pierwszy rzut oka widać było, że pies był chory, bardzo wychudzony i miał liczne zwyrodnienia. Paznokcie miał tak długie, widać było, że pies nie jest wyprowadzany na spacery. Na miejsce wezwano patrol Policji i w jego asyście spisano notatkę służbowa z rozmowy z właścicielka psa, która przyznała ,ze nigdy psu nie kupowała psiej karmy oraz, że karmi psa chlebem i wywarem z kośćmi i kaszą. Widziała, że pies chudnie ale nie była z nim u weterynarza. Na miejsce wezwano tez lekarza weterynarii, który zrobił wstępne oględziny psa i wydał zaświadczenie lekarskie . Za zgodą właścicieli pies został zabrany do lecznicy weterynaryjnej celem wykonania badań ambulatoryjnych, co było koniecznie w tym stanie w jakim znajdował się pies.

Opinia lekarza weterynarii:

Suczka Diana około 10 letnia została przewieziona do lecznicy, a badania wykazały, że jest bardzo wychudzona, ma widoczne żebra, guzy biodrowe, zaniki mięśni skroniowych, znaczny stopień odwodnienia, sierść przerzedzona i matowa. Na skórze obecne zmiany – skora hiper pigmentowana, zliszajowaciała, łojotokowa. Nieprzyjemny zapach grzybiczny. W uszach bardzo duża ilość żółto-brązowej wydzieliny, na łokciach obecne odleżyny, nad każone modzele, pazury długie, wykrzywione, utrudniają jej poruszanie się Reasumując stan odżywiania i stan utrzymania suczki zły.

Na Policje zostało złożone zawiadomienie z Ustawy o Ochronie Zwierząt o możliwości popełnienia przestępstwa. Pies został interwencyjnie odebrany. Obecnie przebywa w hotelu dla zwierząt na koszt Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Jeżeli chcesz pomóc w leczeniu i utrzymaniu Diany wpłać darowiznę na nasze konto.

80 1500 1487 1214 8000 9036 0000

z dopiskiem „Diana”

Pamiętaj, nawet najmniejsza kwota zrobi różnicę.
Serdecznie dziękujemy za Twoje wsparcie!