Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt

W Polsce Dzień Praw Zwierząt obchodzony jest 22 maja każdego roku. Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm ustawy o ochronie praw zwierząt jako istot żyjących i czujących, zdolnych do odczuwania cierpienia. W 2011 roku wprowadzono nowelizację Ustawy o ochronie zwierząt, która skupiła się na wprowadzeniu szeregu zmian mających na celu ochronę zwierząt.
Te zmiany obejmowały zwiększenie sankcji za okrutne traktowanie zwierząt oraz zakaz trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób, który powoduje cierpienie i ogranicza ich ruchy przez dłuższy czas niż 12 godzin.
Zgodnie z treścią art. 1 ustawy: „Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” Ustawę nowelizowano wielokrotnie. Ostatnia zmiana weszła w życie w 2019 roku.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Zwierząt Mila Piwowarska – Twórczyni NAREE.pl wraz z Klaudią Adamczyk przygotowały akcję sprzedaży cudnych bluz, z której to dochód w całości trafi do podopiecznych KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.
Start akcji dzisiaj o godzinie 19.00! Bluzy dostępne na stronie https://naree.pl/
Serdecznie zapraszamy do zakupu.