Dzień Psiego Dziadka i Babci

KIEDY: 28 sty 2018 o 14:00
GDZIE: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

W styczniu Dzień Dziadka i Babci, przy tej okazji prosimy by pamiętać o naszych starszych podopiecznych. Obecnie ponad 70 psów przebywających w Schronisku ma ponad 9 lat. Większość z nich została oddana tu 'na stare lata’ .
W wyniku ludzkiej bezduszności czas, kiedy najbardziej potrzebują opieki i miłości spędzają w Schronisku.
Przyzwyczajone do domowych warunków, kanapy – nagle musiały przystosować się do zupełnie innego życia. My staramy się robić wszystko, by ich pobyt tu był jak najbardziej komfortowy – ale domu nie zastąpimy.
Niestety większość ludzi obawia się przygarnięcia starszego zwierzaka, tego, że szybko trzeba będzie go pożegnać, że może być chory lub ma jakieś nawyki, które nie będą im odpowiadały. Warto jednak się przełamać, nasze doświadczenie pokazuje, że takie psy i koty szybko 'wtapiają się’ w nową rodzinę a ich opiekunowie nie wyobrażają sobie jak mogliby żyć bez nich.
Dostajemy cudowne, wzruszające listy i zdjęcia z nowych domów. Czas spędzony z takim zwierzakiem jest szczególnie cenny. Takie starsze psy, nie przysporzą problemów na spacerach, są idealnym towarzystwem dla ludzi preferujących spokojny tryb życia. Nie należy jednak tego mylić z brakiem energii, często nawet kilkunastolatki lubią się pobawić, kochają spacery – nie mają jednak takich wymagań pod tym względem jak młodsze psy.

Mamy nadzieje, że uda nam się przekonać choć garstkę ludzi, że warto przynajmniej rozważyć przygarnięcie starszego zwierzaka.
W tych dniach wszystkie boksy ze starszymi zwierzakami zostaną specjalnie oznaczone, 28 stycznia będzie można przyjść i w asyście wolontariusza wyprowadzić choć jednego dziaduszka na spacer (spacery zależne od pogody) , poznać go, porobić sobie z nim wspólne zdjęcia .
Gorąco zachęcamy do odwiedzin też te osoby, które nie mogą same adoptować – ale chciałyby pomóc.
Nie od dziś wiadomo, że moc mediów społecznościowych jest nie do przecenienia i jeżeli Państwo na swoich profilach wrzucicie zdjęcia z takiego wspólnego spaceru , opiszecie swoje odczucia co do zwierzaka to zwiększacie mu wielokrotnie szansę na znalezienie domu.
Dary rzeczowe, najbardziej potrzebne: konserwy i karmy dedykowane starszym zwierzakom, suplementy diety – szczególnie na stawy, koce, ręczniki.